İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fantastik Canavarlar Serisi

Harry Potter evreni Fantastik Canavarlar serisi ile büyümekte, Büyücülük Dünyası genişlemektedir. Hikayenin bir kitabı olmadığı için herhangi bir kitaptan uyarlama olmayan serinin senaryosunu J. K. Rowling yazmakta, ilk iki filmde olduğu üzere yönetmenliğini David Yates yapmaktadır.

Toplamda beş film olacağı duyurulan Fantastik Canavarlar serisininFantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları olmak üzere ilk iki filmi seyirciyle buluşmuştu. Şimdi gözler serinin üçüncü filminde.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

fantastik-canavarlar-nelerdir-nerede-bulunurlar-yorumu-film-yorumu-halilsn.com

IMDb: 7,3/10 | Sinemalar: 8,2/10 | Beyazperde: 4,2/5

İzleyebileceğiniz yerler: iTunes Store | Apple TV | Netflix | Google TV
Ayrıca: 10 filmlik Wizarding World film koleksiyonu

Esasında Hogwarts’ta okutulan bir kitap olan Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar?, senaryosunu J. K. Rowling‘in yazdığı, Harry Potter zamanından yaklaşık yetmiş sene evvelinde geçen, yönetmenliğini David Yates‘ın yaptığı, Fantastik Canavarlar serisinin birinci, Wizarding World evreninin sekizinci filmi.

Yalnızca Büyücülük Dünyası‘nda değil (Wizarding World) bizim dünyamızda da satışta bulunan Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar kitabı, bir roman veya hikaye değildir; yalnızca Fantastik Canavarlar hakkında malumatlar verir. Filmin bu sebeple kitaba bağlı bir hikayesi bulunmamaktadır. Ancak senaryosunu J. K. Rowling‘in yazması onu gerçek bir Wizarding World filmi yapmaktadır.

İnceleme yazısının devamını okumak için tıklayın.

Fantastik Canavarlar 2: Grindelwald’ın Suçları

fantastik-canavarlar-grindelwaldin-suclari-fantastik-fanavarlar-serisi-fantastik-canavarlar-2-harry-potter-wizarding-world

IMDb: 6,6/10 | Sinemalar: 7,4/10 | Beyazperde: 3,7/5

İzleyebileceğiniz yerler: iTunes Store | Apple TV | Google TV
Ayrıca: 10 filmlik Wizarding World film koleksiyonu

Büyücülük Dünyası’nın onuncu, yeni serinin ikinci filmi olan Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları, senaryosunu yine J. K. Rowling‘in yazdığı, yönetmenliğini David Yates‘in üstlendiği, bizlere Film mi dizi mi izliyoruz? sorusunu sorduran, çok tartışılan film. Ayrıca Wizarding World logosunun ilk göründüğü filmdir.

Fantastik Canavarlar serisi her ne kadar Harry Potter dünyası referans alsa da ondan çok daha evvelinde yaşanmaktadır. Bu sebeple Harry Potter serisinden ayrı düşünmek lazım gelir. Fakat Fantastik Canavarlar 2: Grindelwald’ın Suçları filmini seyredenleri üzen şey zannediyorum ki sadece bu değil.

İnceleme yazısının devamını okumak için tıklayın.

Fantastik Canavarlar 3

fantastik-fanavarlar-serisi-fantastik-canavarlar-logosu-harry-potter-wizarding-world-halilsn.com

Senaryosunun tamamlandığını bildiğimiz Fantastik Canavarlar 3 filminin vizyon tarihi, çeşitli resmi açıklamalar yapılmış olmasına rağmen koronavirüs sebebiyle net değildir. 2021 güzü, en nikbin görüştür.

Büyücülük Dünyasına ait her şey okuyucuyu ve izleyiciyi heyecanlandırmaktadır. Sizin Fantastik Canavarlar serisi hakkında fikirleriniz nelerdir? Seri nereye gidiyor, bizleri neler bekleyecek? Lütfen bunları aşağıdaki yorumlar kısmına yazmaktan çekinmeyiniz.

Henüz yorum yok.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.