İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski WordPress Bileşenlerine Geri Dönme

Eski WordPress bileşenleri sistemi, doğru eklenti senkronizasyonu yapıldığında fevkalade güzel çalışıyordu. Üstelik sade bir tasarımı ve düz bir mantığı vardı. Kullanması kolaydı. Neden bilinmez yeni WordPress güncellemeleri ile sanki bir yazı sayfası düzenliyormuş gibi gözüken karışık bir hal aldı. Elbette dikkat edildiği zaman düzgün çalıştığına şüphe yok. Lakin işleri karıştırmaktan, allak bullak etmekten başka bir işe yaramıyor gibi. WordPress’in zaten mükemmel çalışan bir şeyi neden direkt çöpe attığını anlamak zor.

Lakin endişelenmenize gerek yok, çünkü çok küçük bir eklentiyi kurmak neticesinde klasik bileşenler sayasına ve ayarlarına geri dönmek mümkün. Üstelik bunu bizzat WordPress geliştiricileri sunuyor: Classic Widgets

İster buraya tıklayarak indirin ve manuel olarak kurun; ister sistem üzerinden “Classic Widgets” araması yaparak kurun. Etkinleştirin ve bitti. Artık eski veya klasik WordPress bileşenlerini kullanmağa başlayabilirsiniz.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce WordPress’in kalıcı olarak eski bileşenler sürümüne dönmesi gerekli mi? Yahut isteyenlere bir bu seçenek yerleşik olarak mı gelmeli? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında benimle paylaşmaktan geri durmayınız.

Paylaş
Paylaş:

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir